Відеомоніторинг у Fleetix

16 Серпень 2022 12:46
1139
1
Рейтинг: 3 из 5 проголосовало 39 человек

Наш партнер, компанія  IT INNOVATIONS, розробили  хмарний онлайн сервіс для моніторингу, контролю та управління автопарком - Fleetix. Програмне забезпечення розроблене на останніх сучасних технологіях та забезпечує максимально комфортну та швидку роботу з даними по транспортним засобам за будь-який період. Про сам продукт можна почитати у нас на сайті в розділі інтеграції. 

Але сьогодні ми вирішили розповісти про реалізацію кейсу відеомоніторингу на базі mDVR Bitrek для Пасажирського транспорту в одному з обласних центрів та області (назву міста не публікуємо з політичних міркувань). Наш партнер визнає, що функціонал все ще знаходиться у предрелізному тестовому стані, хоча і готовий на їх погляд на 90-95%; причини цьому дві - війна вносить суттєві корективи у роботу всіх бізнесів та замовник поки не має можливості займатись новими проєктами, а також те,  що наша компанія  постійно оновляє прошивки та додає новий функціонал. Добре, що це не потребує зміни самого обладнання :) 

Далі пряма мова нашого партнера

І так, до конкретного кейсу. Пасажирський перевізник, забезпечує роботу міського, приміського та обласного транспорту. Поставив завдання розробити систему розкладів з автоматичним інформуванням водіїв про відхилення в онлайн режимі, розробити та інтегрувати систему оплати проїзду для своїх маршрутів, впровадити облік пільговиків, встановити відеоспостереження. Як працює відстеження відхилень від графіків ми розповімо в наступних публікаціях, а щодо відеомоніторингу - поставлено 2 паралельних завдання: режим відеореєстратора на випадок ДТП, контроль пасажиропотоку. І, звичайно, онлайн моніторинг, підключення додаткових датчиків і все це в одному пристрої.

Далеко ходити було не потрібно - інформація про mDVR Bitrek вже відома всьому ринку, тому почали з нього і отримали обіцянки про “допилювання” у разі необхідності. Забігаючи наперед - доопрацювання знадобились і були виконані дуже швидко. Розглядаємо можливості:

  1. Трекінг - питань немає, використовуються стандартні GPS приймачі, працює чітко, без пропадань. Слід зазначити лише одну відмінність - у пристроя відсутній внутрішній акумулятор, тому джерело живлення дійсно потрібно бути надійним (це ми також “пройшли”).
  2. Підключення камер - до 4-х одиниць, влаштовує з запасом.
  3. Підключення датчиків - Сonnect BUS, 2 дискретних, 1 аналоговий.
  4. Передача даних - 4G, Wifi
  5. Пам'ять - для нашого варіанту обрали MicroSD карту на 256 GB, хоча в режимі постійної експлуатації перейдемо на SSD
  6. Зв'язок з сервером по протоколу IPS для навігаційних даних, стрім за протоколом RTSP, взаємодія з історичними даними через API. Інших подробиць розкривати не будемо, нехай це залишиться нашим ноу-хау для індивідуальних консультацій.

Для обох режимів зйомки клієнт обрав камери HikVision зовнішнього використання з інфрачервоною підсвіткою - одну встановили над приборною панеллю в кабіні, іншу - на вулиці над передніми дверима. Весь процес встановлення зайняв близько 3 годин, із прихованим проведенням усіх кабелів.

Режим роботи пристрою був обраний наступним чином:

  1. Можливість підключення до онлайн стріму у будь-який момент через інтерфейс моніторингу у Fleetix, або через окремий модуль роботи з відео. 
  2. Запис відео з фронтальної камери - постійний, циклічний, без відправки даних на сервер, але з можливістю завантаження історичного відео за часовою міткою - по кліку в будь-яку точку треку - можливість перегляду та завантаження файлу на сервер.
  3. Запис “пасажирської” камери - тільки під час відкривання дверей, з записом “з минулого” на 10 секунд + 10 секунд після закриття дверей. Ці відео автоматично завантажувались на сервер по Wifi при поверненні на базу.
  4. FTP налаштовано таким чином, що при досягненні записів 1 ТБ найстаріші відео видаляються, як не актуальні.

Звичайно, це вже фінальна версія конфігурації обладнання, до якою ми дійшли разом з клієнтом після певного етапу досліджень та експериментів. 

В такій конфігурації система була протестована як у міських, так і обласних маршрутах та відпрацювала більш ніж коректно. Звичайно, що за містом не завжди вдавалось підключитись до онлайн стріму через погане покриття. 

Навіть протягом цього пілотного проєкту клієнт отримав ефект від впровадження - надходження по обласному маршруту зросли на 14%. Звичайно, вже з'являється бажання підключати аналітику для автоматичного підрахунку пасажирів по відео, але це наступний складний етап розробки. Приклади відеофіксації на зупинках у денний та нічний час:

Відео 1 Відео 2

Станом на дату публікації, на жаль, фронтальна камера повністю демонтована через заборону використання відеореєстраторів на транспорті у воєнний час, тому прикладів її роботи, на жаль, не має. Дуже сподіваємось, що найближчим часом бойові дії завершаться на користь України і ми продовжимо працювати над проєктом відеонагляду на транспорті.

P.S. А поки ми писали цей матеріал і продовжували R&D над відеомоніторингом у Fleetix, наша тестова камера в офісі зреагувала на рух у кабінеті та записала відео, як наша прибиральниця ласує офісними цукерками до початку робочого дня :)) відео не публікуємо з морально-етичних принципів :)

Наш партнер, компанія  IT INNOVATIONS, розробили  хмарний онлайн сервіс для моніторингу, контролю та управління автопарком - Fleetix. Програмне забезпечення розроблене на останніх сучасних технологіях та забезпечує максимально комфортну та швидку роботу з дани...
16 Серпень 2022 12:46 11138
Шановні партнери, на даний час в Україні йде жорстока та убивча війна, гинуть безневинні люди, знищуються міста та інфраструктура, цілями НВП ТОВ Дискові Системи ніколи не було і не буде знаходитись осторонь загальнодержавних проблем. Ми завжди працюємо за для забезпечення підтримання економіки Укра...
28 Квітень 2022 11:30 0635
  Нова CICADA вже у продажу! Новий GPS маяк має: - новий зменшений форм фактор 67,5х58х30,5 - інший стандартизований елемент живлення - раніше використовувалася батарея ER18505M з напругою 3,6 В, яку не можна було купити у вільному продажі теперь буде використовуватися батарея CR123A (...
9 Березень 2021 7:52 02568